Muaji gusht ka trokitur sot dhe le të shpresojmë që do të ketë rezervuar surpriza të këndshme për të gjithë ne dhe për të gjithë të lindurit e 12 shenjave të horoskopit. Parashikimi i yjeve për atë se çfarë ju pret përgjatë 31 ditëve të këtij muaji është këtu! Jeni kurioz edhe ju të mësoni diçka më tepër? Detajet janë si më poshtë:

DASHI
Ju keni gjithçka për t'u lidhur me rrethin tuaj të brendshëm këtë muaj! Dashi, falë hënës së plotë do të vibrojë në shtëpinë tuaj të miqësisë. Do të filloni të telefononi dhe t'u shkruani miqëve sepse thjesht dëshironi të lidheni me sa më shumë njerëz. Urani lëviz në shtëpinë tuaj të parave në datë 15, duke ju bërë të përqëndroheni në buxhetin tuaj. Sa para ju duhen në të vërtetë për të arritur qëllimet tuaja? Marsi, planeti i veprimit, është në shenjën tuaj këtë muaj, duke ju bërë thirrje të krijoni jetën e përsosur për veten tuaj. Hëna e re në datë 18 ju frymëzon të gjeni mënyra krijuese për t'u argëtuar.
DEMI
Ju do të punoni me tru këtë muaj! Hëna e plotë në datë 3 është në shtëpinë tuaj të karrierës, duke bërë që të pyesni veten se për çfarë doni të dalloni në frontin e punës. A po jepni vërtet gjithçka kur bëhet fjalë për karrierën tuaj? Ju gjithashtu do të merrni një thirrje për t'u lidhur me njerëz që janë në të njëjtën gjatësi vale pune si ju, pavarësisht nëse ndani të njëjtin ambient pune apo jo! Hëna e re në datë 18 nënkupton fillime të reja për ju. Ndoshta më në fund do të përdorni atë aplikacionin stërvitje falas që keni shkarkuar muaj më parë…
BINJAKËT
Marrëdhëniet tuaja ju sprovuar në çdo mënyrë, por janë thuajse të humbura gjatë pesë muajve të fundit. Si shenjë ajri, ju zakonisht preferoni t’i mbani gjërat në anën e dritës, i dashur Binjak, dhe gërmimi i thellë në psikikën e partnerit tuaj nuk është me të vërtetë diçka e rehatshme për ju. Megjithatë, gjatë muajve të fundit, ju jeni angazhuar në thellësi të marrëdhënieve. Nëse gjërat janë ndjerë jashtë kontrollit dhe fjala ‘i pafuqishëm’ vjen në mendje, dijeni që ka të bëjë me besimin dhe dorëzimin në një fuqi më të madhe se vetja. Nëse e bëni këtë, atëherë deri në fund të gushtit 2020, do të keni zbuluar një lidhje më të thellë, më të dobishme dhe domethënëse në marrëdhëniet tuaja të rëndësishme.
GAFORRJA
Venusi lëviz në shenjën tuaj në datë 7, duke nxitur një energji të ëmbël për ju. Do të dukeni dhe do të ndiheni të mahnitshëm dhe do të keni një ngritje të besimit, pavarësisht nëse jeni duke zënë rrugës ose do të merrni një projekt masiv pune. Më 15, Urani shkon në retrograde në një sektor të tabelës suaj për miqësinë, duke sinjalizuar se diçka e madhe do të ndodhë me një nga më të mirat tuaja. Bëhuni gati për një promovim të punës, angazhim ose njoftim për shtatzëninë së shpejti...Hëna e re në datë 18 është në një sektor të grafikut tuaj në lidhje me financat, duke ju bërë të dëshironi të shpenzoni para për diçka që ju sjell gëzim.
LUANI
Ju jeni gjithmonë në një kohë të mirë, Luan, por do të keni gjithçka në fillim të gushtit, falë hënës së plotë në datë 3. Do të gjesh veten duke vallëzuar dhe do të organizoni festa me gjithë miqtë tuaj. Por, kur Uranusi të rikthehet në datën 15 në shtëpinë tuaj të karrierës, do të përqendroheni më shumë në punë dhe se si dëshironi të njiheni në fushën tuaj. Ndiheni sikur jeni më i moshuar seç duhet të jeni në këtë pikë, apo është koha për të bërë një lëvizje diku tjetër? Hëna e re në datë 18 ju kujton ato që janë të rëndësishme në jetë, ndërsa Dielli duke lëvizur tek Virgjëresha në datë 22 ju shtyn të punoni edhe më shumë për të fituar më shumë para.
VIRGJËRESHA
Ka gjëra të caktuara në jetë që thjesht duhet të bëhen, si pastrimi i shtëpisë dhe larja e rrobave. Dhe, ndërsa hëna e plotë në datë 3 nuk do t'i bëjë gjërat më argëtuese, patjetër që do t'ju ndihmojë të kuptoni se si t'i bëni ato më mirë. Do të bëheni më efikas në të gjitha fushat e jetës suaj, të cilat do të lirojnë ca kohë për të bërë gjëra të mira për mendjen, trupin dhe shpirtin tuaj. Më datë 15, Urani zhvendoset në një sektor të tabelës suaj në lidhje me njohuritë dhe arsimimin, duke hedhur plane në lëvizje për t'ju ndihmuar të mësoni më shumë. Kur Dielli zhvendoset tek Virgjëresha në datë 22, ju do të keni gjithçka për të dalë dhe të shijoni atë që natyra ka për të ofruar.
PESHORJA
Është e pamundur ta arrish gjëra në jetë pa pasur një reputacion për diçka, por kur Venusi kalon tek Gaforrja në datë 7, do të kesh një mendim të fortë për punën tënde. A njiheni si personi që i përfundon gjërat apo që mbetet në mes të rrugës? Më vonë, kur Uranus shkon në retrograde në datë 15 dhe do të sjellë me vete ca thashetheme të reja. Hëna e re në 18 është në shtëpinë tuaj të miqësisë, duke ju shtyrë të jeni një mik edhe më i mrekullueshëm se zakonisht. Por, deri në fund të muajit, do t'ju duhet një afat kohor për gjithçka bëni dhe thoni në jetë.
AKREPI
Përgatituni për një udhëtim të ngurtë në korsinë e kujtesës, Akrep i dashur, sepse do të fillosh muajin duke kaluar disa periudha të ëmbla në jetën tuaj. Hëna e plotë në datë 3 është në një sektor të tabelës suaj në lidhje me shtëpinë dhe familjen, duke ju bërë të keni biseda për kujtime të ëmbla që keni pasur me familjen tuaj dhe miqtë e vjetër. Hëna e re në 18 do t'ju shtyjë të mendoni mirë për ekuilibrin tuaj të punës dhe jetës. A është ideal? Në të njëjtën kohë, do të mendosh për punën e vërtetë që po bën. A është zemra juaj akoma me të, apo është koha të kërkoni diçka të re?
SHIGJETARI
Ju keni disa ide të egra dhe të çmendura këtë muaj! Kur Uranusi shkon në retrograde në datë 15, ju do të vendosni se është koha për një tronditje serioze në jetën tuaj. Edhe marrja e një avioni për një udhëtim të ri do t'ju ndihmojë në freskimin e gjërave. Pastaj, kur Dielli zhvendoset tek Virgjëresha në 22, ju do të keni një vështrim të vështirë në punën tuaj. A po e shtyni karrierën tuaj përpara, apo thjesht po rrotulloheni në vend? Nëse ndjeheni të mbërthyer, është përfundimisht koha për një ndryshim.
BRICJAPI
Ka shumë para që lundrojnë nëpër botë dhe ju e dini këtë. Hëna e plotë në datë 3 është në shtëpinë tuaj të parave, duke bërë që të keni një mendim të vështirë se si mund të krijoni më shumë fluks parash në jetën tuaj. Vetëm mos u mërzitni me ide se si të fitoni llotarinë...Ngjitja me gjëra praktike, me veprim është në të vërtetë mënyra për të vazhduar. Në mes të muajit, do të gjeni veten duke ëndërruar pak më shumë se zakonisht. Lëreni mendjen tuaj të endet, është një ndërprerje mendore e nevojshme seriozisht. Kur Dielli zhvendoset tek Virgjëresha në datë 22, ju do të keni një nxitim serioz energjie. Çfarë do të vijë më pas në jetën tuaj? Asnjëherë nuk i dihet!
UJORI
Ndonjëherë në jetë, ju vetëm duhet të bëni atë që ju doni! Dhe Hëna e plotë në datë 3 është këtu për t'ju kujtuar këtë. Merrni pak kohë për t'u kënaqur në çfarëdo qoftë ajo që ju bën të lumtur, do të ndjeheni aq mirë. Kur Uranusi shkon në retrograde në datë 15, ju do të filloni të mendoni se çfarë mund të bëni për të jetuar jetën më shumë me kushtet tuaja. Mund të jetë po aq e thjeshtë sa ndryshimi i disa dekoreve në shtëpinë tuaj ose edhe zhvendosja në një qytet të ri. Kur Dielli zhvendoset tek Virgjëresha në datë 22, ju do të jini më të tunduar se kurrë që të ndiqni insinktin dhe të shihni ku ju çon ai...
PESHQIT
Jeta ka qenë pak… e ashpët kohët e fundit me ju...Dhe hëna e plotë është këtu për t'ju kujtuar të merrni kohën e duhur dhe të kujdeseni për nevojat tuaja. Pra, derdhini vetes një gotë verë të shijshme dhe filloni përsëri shijoni mbrëmjen. Oh, dhe flini edhe ditën tjetër. Nëse kjo ju bën të ndiheni mirë, bëjeni! Hëna e re në datë 18 është në shtëpinë tuaj të shëndetit dhe mirëqenies, duke ju detyruar ta bëni përditshmërinë tuaj më të këndshme. Ndoshta është koha për të provuar një aplikacion të ri stërvitjeje...Çfarë prisni?