Nëse menduat se Cardi B dëgjon vetëm muzikë rap, e keni gabim. Reperja e famshme jo vetëm që dëgjon muzikë të llojeve të tjera, por është fiksuar me një këngë shqiptare. E kemi fjalën për “Të ka lali shpirt”, këngën e Silva Gunbardhit, Mandit dhe Dafit.

Gjatë një videoje live në llogarinë e saj të Instagramit, Cardi B reagon e entuziazmuar kur fillon kënga dhe i ngre volumin muzikës. Videon e ka postuar vetë Silva në Instagram.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Silva Gunbardhi (@silvagunbardhi) on

Rikujtojmë që kjo këngë ka arritur mbi 500 milionë klikime në Youtube, duke u bërë kënga e dytë shqiptare më e klikuar pas “Bon Bon” të Era Istrefit.

LEXO EDHE:

Po dëgjonte apo jo Cardi B ‘Të ka lali shpirt’? Del versioni origjinal i videos virale