Lëkundje tërmeti janë ndier pak minuta më parë në Tiranë dhe Durrës.

Sipas raportimeve paraprake, magnituda ishte vetëm 2.9, por mjaftueshëm saqë shumë qytetarë ta ndienin lëkundjen.

Ndërsa thellësia ishte 10 km me epiqendër 25 km në Veri të Durrësit.

Disa orë më herët sot një tërmet me magnitudë 5.8 ra në Kretë, Greqi.