Gigi Hadid dhe Zayn Malik janë bërë prindër për herë të parë fundjavën që lamë pas. Ata kanë mirëpritur një vajzë "të shëndetshme dhe të bukur". Lajmin çifti e ka bërë të ditur vetëm pak orë më parë, përmes dy fotove të postuara në profilet e tyre në rrjetet sociale.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

Zayn ndau një foto bardh e zi të dorës së vogël të vajzës që shtrëngon gishtin e tij. Krahas imazhit ai shkroi:

“Vajza jonë është këtu, e shëndetshme dhe e bukur. Për ta vërtetuar me fjalë se si po ndihem tani do të ishte diçka e pamundur. Dashuria që ndiej për këtë njeri të vogël është përtej kuptimit tim. Mirënjohës që u prezantova me të, krenar për ta quajtur timen dhe falënderues për jetën që do të kemi së bashku.”

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Zayn Malik (@zayn) on

Përkrah një fotoje të ngjashme me atë të Zayn, Gigi shkroi:

“Vajza jonë u bashkua me ne në tokë këtë fundjavë dhe tashmë ka ndryshuar botën tonë. E dashuruar me të.”

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

Supermodelja konfirmoi se ajo ishte në pritje të ëmbël në prill, ndërsa u shfaq në Tonight Shoë me Jimmy Fallon. Çifti janë lidhur për herë të parë në fund të vitit 2015 dhe prej atëherë kanë pasur një lidhje me ulje-ngritje.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on