Vajza e Paul Walker, Meadow Walker, shënoi përvjetorin e shtatë të vdekjes së babait të saj me një foto të ëmbël kur ishte fëmijë, duke dremitur mbi shpatullën e babait të saj. Ylli i “Fast and the Furious” vdiq më 30 nëntor 2013, në moshën 40-vjeçare pas një përplasjeje me një makinë, së bashku me shokun e tij, shoferin Roger Rodas. Vdekja e Walker erdhi para se ai të mbaronte punën në Furious 7, i cili përfundimisht u publikua në 2015-ën.

"Një ditë pa kuptim për t'u kujtuar me trishtim", -shkroi Meadow, 22 vjeç. "Sot është një festë e dashurisë dhe lumturisë që i solle botës. Këtu është një foto e shokut tim më të mirë me mua duke dremitur."

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Meadow Walker (@meadowwalker)

Të shumta ishin komentet dhe mesazhet mbështetëse nga fansat dhe nga kolegët e miqtë e Paul Walker.

Meadow shpesh poston homazhe ndaj babait të saj në raste të rëndësishme, përfshirë ditëlindjen e tij. Ajo u transferua në Los Angeles për të jetuar me Walker vetëm një vit para vdekjes së tij, pasi u rrit në Hawaii me nënën e saj, Rebecca McBrain. Meadow është fëmija i vetëm i Walker.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Meadow Walker (@meadowwalker)

Sot ajo është një modele dhe e mban gjallë trashëgiminë e babait të saj me fondacionin bamirës Paul Walker Foundation.