Veç muzikës së mirë, në skenën e Sanremos këtë vit pamë edhe veshje që na lanë pa fjalë. Mësime stili në ritmin e muzikës, marka prestigjioze, veshje që flisnin shumë dhe pamje në harmoni me tekstet e këngëve. Sanremo 2021 ka filluar zyrtarisht dhe s’mund të kalonin pa u komentuar të gjitha pamjet e edicionit të 71-të të festivalit të rëndësishëm.

Nga 2 deri më 6 mars, skena e teatrit Ariston do të jetë gjithashtu një pasarelë mode, me ndërthurjen perfekte të muzikës dhe stilit. Dje ishte nata e parë dhe në skenë pamë të ngjiteshin disa nga figurat më të njohura të skenës italiane.

Më poshtë po ju sjellim një galeri të pamjeve më të komentuara të natës së kaluar.

Fasma
Dolce&Gabbana
Max Gazzè i veshur si Leonardo da Vinci
Costumeria Tirelli di Roma
Francesco Renga
Dolce&Gabbana
Annalisa
Blumarine
Matilda De Angelis
Prada
Ghemon
Marni
Matilda De Angelis
Prada
Madame
Dior
Achille Lauro
Gucci
Noemi
Dolce&Gabbana
Loredana Bertè
Gianluca Saitto
Francesca Michielin & Fedez
Miu Miu & Versace
Alessia Bonari
Giorgio Armani
Colapesce dhe Dimartino
Dolce&Gabbana
Matilda De Angelis
Prada
Aiello
Maison Margiela
Arisa
Maison Martin Margiela
Zlatan IbrahimoviÄ?
Disquared2
Diodato
Giorgio Armani
Folcast
Paolo Pecora Milano
Amadeus
Gai Mattiolo
Fiorello
Giorgio Armani