Shqipëria ka shumë modele të talentuara, prandaj nuk kanë si të kalojnë pa u vënë re edhe nga markat më prestigjioze. Ishte Oriola Marashi, e cila 2 vjet më parë, realizoi ëndrrën e saj dhe sfiloi për markën e famshme të veshjeve, Guess.

Megi Luka në Class Fashion Show 2019

Ndërsa tani është radha e një tjetër ylli shqiptar që të ngjitet në pasarelat e Guess. Ajo është ish-Miss-i dhe modelja e njohur Megi Luka. Ajo e ka dhënë lajmin në rrjetet sociale, ku përkrah disa fotove nga zyrat e Guess shkruan:

“Po, një aventure të re! Faleminderit Paul Marciano, Guess.”

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Megi Luka (@meggluka)

Megi Luka u shpall Miss Universe Albania në vitin 2015 dhe prej atëherë ka qenë gjithmonë pjesë e pasarelave si modele.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Megi Luka (@meggluka)