Në muajin maj si planeti Venus ashtu edhe planeti Mërkur do të kalojnë në shenjën e Binjakëve, duke favorizuar të gjitha shenjat e ajrit. Çfarë shenje jeni ju? Gjeni tani me ne se çfarë kanë rezervuar yjet për ju për muajin maj!

Dashi: Një muaj me fat!

Maji do të jetë një muaj me shumë fat për shenjën tuaj, megjithëse pak i lodhshëm. Duke filluar nga data 4, planeti Mërkur do të fillojë të veprojë në favorin tuaj, i gatshëm t’ju japë kënaqësi të madhe në fushën e punës, gjithashtu i favorizuar nga planeti Jupiter. Edhe në fushën sentimentale, surpriza të bukura ju presin: nga data e 9-të, ju mund të mbështeteni në një Venus të shkëlqyer, i cili do ta kthejë jetën tuaj në pasion. Marsi, në aspektin e kundërt , nga ana tjetër, do t’ju ??bëjë të ndieni pak stres shtesë.

Demi: Kundërshtimi i Jupiterit …

Muaji prill ju ka dhënë një kënaqësi të madhe , për sa i përket punës dhe sferës sentimentale. Muaji maj do të jetë më pak kërcitës: duke filluar nga data 4, planeti Mërkur do të braktisë shenjën tuaj , duke ju lënë të përballeni me një Jupiter në kundërshtim, i cili mund të ngadalësojë pak projektet tuaja. Në dashuri, mund të mbështeteni në bashkimin e Venusit deri në datën 9: përfitoni nga këto ditë të para të muajit për të diskutuar me partnerin tuaj atë temë që ka pezull për ca kohë …

Binjakët: Numri një!

Të dashur Binjakë, në muajin maj do të jeni mbretëresha e horoskopit , numri një, i favorizuar nga pothuajse të gjithë planetët! Duke filluar nga dita 4, planeti Mërkur do të hyjë në shenjën tuaj, gati për t’ju dhënë, së bashku me Jupiterin, kënaqësi të mëdha dhe mundësi me fat në vendin e punës. Për më tepër, nga dita e 9-të, planeti Venus do të jetë gjithashtu në bashkëpunim: beqarët të bëhen gati, takime pasionante dhe emocionuese në horizont! Nëse jeni tashmë në një çift, megjithatë, ju dhe partneri juaj do të jeni në gjendje të ndiheni më në një mendje se kurrë dhe do të ketë të gjitha kushtet për të marrë një vendim të rëndësishëm …

Gaforrja: E pamundur t’i rezistosh!

E dashur Gaaforre, muaji maj do të jetë ende një muaj i një force të madhe për shenjën tuaj, e cila do të jetë në gjendje të llogarisë në bashkimin energjik të Marsit. Ju me siguri nuk do ta humbisni dëshirën për të bërë, vërtet! Ju do të keni forcën dhe entuziazmin për të hedhur veten kokë e këmbë në gjithçka që ju intereson, dhe rezultatet nuk do të vonojnë shumë! Pjesa e parë e muajit do të jetë veçanërisht me fat për sa i përket ndjenjave: Venusi në një pozicion të favorshëm do t’ju bëjë më magjepsëse se kurrë , dhe do të jetë vërtet e vështirë t’i rezistoni sharmit tuaj …

Luani: Eshtë kthyer qetësia!

I dashur Luan muaji prill nuk ishte një muaj i lehtë për shenjën tuaj, vënë në provë nga yjet. Më në fund, në muajin maj, do të gjeni pak qetësi. Tashmë duke filluar nga data 4 ju do të jeni në gjendje të mbështeteni në favor të Mërkurit , i cili mund t’ju ndihmojë të zgjidhni një çështje pune që ju ka dhënë një kohë të vështirë. Për më tepër, nga data 9, planeti Venus do të kthehet gjithashtu për t’ju buzëqeshur: Qetësia do të kthehet gjithashtu në sferën e ndjenjave! Çiftet që kanë arritur të kalojnë nëpër diskutimet në prill të shohin përpara dhe do të ndihen më të fortë se kurrë.

Virgjëresha: Disa shqetësime më shumë 

Muaji maj – për fat të keq – mund t’ju sjellë shqetësime pak më shumë sesa një prill në të cilin gjithçka dukej se ishte në tatëpjetë … Duke filluar nga data 4, në fakt, planeti Mërkur do të marrë një pozitë të pafavorshme për shenjën tuaj, gjithashtu duke filluar nga data 9 dhe planeti Venus do të jetënë kundërshtim me shenjën tuaj. Do të ketë grindje dhe keqkuptime, si në punë ashtu edhe në familje. Ju mund të përjetoni një moment të bllokuar në lidhje me projektet tuaja ose ta gjeni veten duke debatuar me partnerin tuaj më shumë se zakonisht. Sidoqoftë, Marsi i favorshëm do t’ju japë energjinë që ju nevojitet për të qenë fitimtar.

Peshorja: Një muaj interesant!

Duke filluar nga data 4 do të jeni në gjendje të mbështeteni në një Mërkur të shkëlqyeshëm, i cili do të lehtësojë disa çështje pune dhe do t’ju sjellë njohje të reja dhe kontakte interesante. Për më tepër, nga data 9, planeti Venus do të jetë gjithashtu atje për t’ju mbështetur, i gatshëm t’ju japë shumë fat në dashuri. Takimet do të favorizohen sidomos për beqarët. E meta e vetme e këtij muaji: planeti Mars në një pozicion në kundërshtim, i cili mund t’ju sjellë pak më shumë lodhje, si fizike ashtu edhe mendore.

Akrepi: Lajm i mirë!

I dashur Akrep, një lajm i mirë për shenjën tuaj , e cila u provua veçanërisht në muajin prill: maji do t’ju lejojë të merrni frymë të mirë të lehtësimit! Duke filluar nga data 4, në fakt, nuk do të keni më Mërkurin në opozitë: në pjesën e përparme të punës, më në fund do të hapen disa kokrra dhe projektet tuaja do të rifillojnë galopimin më shpejt se kurrë! Për më tepër, duke filluar nga data e 9-të, Afërdita nuk do të jetë më e kundërta . Nëse dashuria në periudhën e fundit ju ka sjellë vetëm dhimbje dhe vuajtje, tani mund të ktheheni përsëri duke parë jetën tuaj në çift me një buzëqeshje.

Shigjetari: Një kundërshtim i dyfishtë

Muaji maj – për fat të keq – nuk do të jetë më i lehti për shenjën tuaj, e cila do të duhet të durojë kundërshtimin e dyfishtë të Venusit dhe Mërkurit. Duke filluar nga data e 4-të, mund të lindin disa vështirësi të tjera në vendin e punës: komunikimi me shefat dhe kolegët nuk do të jetë i lehtë dhe rrezikoni të mos shihni përpjekjet tuaja të vlerësuara ose të shpërblyera. Probleme gjithashtu në fushën e ndjenjave duke filluar nga data e 9-të, kur tensione shtesë mund të lindin në jetën tuaj në çift. Kini kujdes të mos merrni vendime të rrezikshme …

Bricjapi: Pak energji …

Muaji maj do të jetë pa ngazëllim të madh, veçanërisht duke filluar nga dita e 9 – kur planeti Venus pushon së favorizuari ju. Marsi në kundërshtim do të rrezikojë që ju të ndiheni pa energji, si fizikisht ashtu edhe psikologjikisht dhe kjo do të ndikojë në çdo fushë të jetës tuaj. Mos u shqetësoni, megjithatë: gjithçka që keni arritur të pushtoni me përpjekje dhe një frymë sakrifice deri në këtë pikë askush nuk mund t’ju marrë ! Disa lajme të mira mund të mbërrijnë në punë, veçanërisht në pjesën e parë të muajit.

Ujori: Në shërim!

Pas një prilli mjaft ngjarje (dhe jo gjithmonë në një mënyrë të mirë) do të jeni në gjendje të shijoni një muaj maj me lajme të mira dhe shumë më të lumtur! Duke filluar nga dita 4, planeti Mërkur do të kthehet për t’ju favorizuar, i gatshëm t’ju japë – së bashku me Jupiterin së bashku – mundësi të rëndësishme, veçanërisht në fushën e punës. Për më tepër, nga dita 9, planeti Venus do të jetë gjithashtu në një pozitë të favorshme: dashuria do të kthehet për të luajtur një rol të rëndësishëm në jetën tuaj. Çiftet afatgjata do të jenë në gjendje të marrin një vendim për të ardhmen e tyre të përbashkët.

Peshqit: Pengesat për të kapërcyer …

Të dashur Peshq, muaji maj nuk do të jetë një shëtitje për shenjën tuaj, e cila do ta gjejë veten të kundërshtuar nga Venusi dhe Mërkuri. Planeti i dashurisë, duke filluar nga dita 9, do të ndalojë së vepruari në favorin tuaj dhe mund t’ju sjellë disa shqetësime të tjera. Disa prej jush mund të vijnë të pyesin partnerin dhe marrëdhënien tuaj, veçanërisht nëse nuk është një marrëdhënie e krijuar. Disa shqetësime të tjera do të shqetësojnë gjithashtu fushën e punës: Mërkuri në një pozicion kundërshtues mund të sjellë edhe disa pengesa në rrugën tuaj.