Prezantimi i këngëtarëve dhe këngëve konkurruese të këtij edicioni ka nisur në datën 21 mars 2021 në programin “E Diela Shqiptare” në Tv Klan.

Netët gjysmëfinale do të mbahen në datat 26 dhe 27 maj, ndërsa finalja më 29 maj 2021.

Prezantuesi i Këngës Magjike, Ardit Gjebrea, ka njoftuar nëpërmjet një njoftimi në Instagram, se kush do të jetë shoqëruesja e tij në netët finale të spektaklit. Bëhet fjalë për këngëtaren Marsela Çibukaj.

“Gëzuar! Për prezantimin bashkë të netëve finale të. Kënga Magjike 2021. Marsela Çibukaj, mbi të gjitha, Artiste!”, shkruan Gjebrea.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ardit gjebrea (@arditgjebrea)