Në kohët e sotme, kur bëhet fjalë për modën, është shumë e lehtë të kuptosh se çfarë është në trend. Mjaftojnë disa minuta ‘scrooll’ në Instagram. Padyshim që një produkt apo veshje e ekspozuar nga një personazh i famshëm, bëhet e preferuara e të gjithave.

Këtë herë bëhet fjalë për një çantë, e cila është mjaft e zgjedhur nga personazhe të njohur shqiptar dhe të huaj. Bottega Veneta, po mban rekord këtë sezon si çanta më e preferuar nga të famshmit.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lori Hoxha (@lorihoxha)

Ngjyra jeshile e kësaj çante, është më e zgjedhura, kjo dhe për arsyen se jeshilja është ngjyra e vitit 2021.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu)

E shohim të kombinuar në veshje të rafiunuara, class, casual edhe sportive.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Riselda Sejdija (@riseldasejdija)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Arbana Osmani (@arbanao)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Agnesa Hadergjonaj (@agnesahadergjonaj)

Diçka për Bottega Veneta…

Në janar Bottega Veneta tronditi botën e modës me largimin e saj të papritur - vullnetar - nga Instagram, Facebook dhe Tëitter. Ky veprim bëri që shumë ndjekës dhe adhurues të markës të vrisnin mendjen 'pse?', ndërsa të tjerë spekuluan se nuk ishte asgjë më shumë veçse një marifet publicitar.

"Lidhur me strategjinë e saj të komunikimit dixhital, ajo nuk po zhduket nga rrjetet sociale - thjesht po i përdor ato ndryshe", tha CEO François-Henri Pinault. “Bottega ka vendosur, në përputhje me pozicionimin e saj, të mbështetet shumë më shumë tek ambasadorët dhe adhuruesit, duke u dhënë atyre materialin që u nevojitet për të folur në lidhje me markën përmes rrjeteve të ndryshme sociale. Pra duke i lënë ata të flasin për markën në vend se ta bëjnë vetë.”