Çmimet TV BAFTA 2021 u mbajtën mbrëmjen e kaluar dhe siç është traditë, le t’u hedhim një sy pamjeve nga tapeti i kuq. Si u veshën yjet e pranishëm në eventin e rëndësishëm të televizionit britanik? Më poshtë një listë me VIP-at dhe veshjet e tyre. Ndërsa listën e plotë të fituesve e gjeni duke klikuar këtu.

Billie Piper

AJ Odudu 

Michaela Coel

Nicola Coughlan

Jodie Comer 

Golda Rosheuvel 

Helena Bonham Carter

Letitia Wright 

Bimini Bon Boulash, Lawrence Chaney dhe Awhora

Siena Kelly 

Cush Jumbo 

Zawe Ashton 

Lydia West

Aimee Lou Wood 

Stacey Dooley

Sophie Okonedo 

Vick Hope 

Claudia Winkleman