E vetmja gjë që është më e ëmbël se një Rosé dhe kafja e ftohtë këtë sezon të nxehtë është edhe trendi i ngjyrës së flokëve. Kjo verë do të jetë dominuese për biondet, sepse një ‘karamele me arrë kokosi’ është gjithçka do të shikoni këto ditë të nxehta në plazh. Kjo ngjyrë e re, mjaft e përshtatshme për biondet dhe brunet shënon një nga tendencat më të preferuara të flokëve nga viti i kaluar - theksimet e nuancave të çelura, si edhe përshtatja e një stili veror e të freskët.

Ju, me siguri, e keni pikasur trendin e ngjyrave të flokëve "karamele me arrë kokosi" në Instagram apo TikTok, sepse shumë vajza të njohura po e aplikojnë atë në flokët e tyre pa u menduar dy herë. "Pikat kryesore të çdo lloj fytyre e bëjnë këtë ngjyrë të jetë në modë tani",- thotë Karissa Schaudt, një specialiste e ngjyrave të flokëve në “Maxine Salon”, në Chicago. "Është ngjyra më e mirë për brunet dhe për biondet dhe qëndron mjaft mirë në çdo strukturë flokësh."

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ??????? ??????? (@karissakolorist)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by TiaMowry (@tiamowry)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ST PETE Blonding | Extensions (@paintedbyjen)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jeana Licciardello (@jrlicciardell0)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ST PETE Blonding | Extensions (@paintedbyjen)