Sa herë që bëhet fjalë për aksesorët e një veshjeje, ju mund të renditni menjëherë çantën, varëset, vathët, kapelat etj. Po cili është ai aksesor që mund ta çojë veshjen e verës në një nivel tjetër? Është një çantë dore apo një palë vathë?

Janë syzet e diellit. Një palë syze dielli mund të shtojnë ose edhe ta humbin sharmin e një vesheje vere.

Për këtë arsye, syzet e diellit janë një prej aksesorëve më të domosdoshëm të verës, madje markat e njohura kanë propozuar së fundi një numër të madh modelesh, të cilat do t’i shihni kudo nëpër plazhe.

Një pjesë e mirë e jona e ka të vështirë për të zgjedhur syzet që i rrinë më mirë me linjat e fytyrës, por edhe me veshjen dhe stilin, ndaj edhe në këtë artikull, po ju prezantojmë disa modele që mund t’ju ndihmojnë të zgjidhni syzet e përshtatshme.

Mes tyre mund të gjeni stilet retro, por edhe tendenca luksoze, të cilat marrin vërtet më të mirën nga të dy botët: elegancën klasike dhe tendencat moderne.

Pavarësisht nëse jeni klasike si “Clubmaster” ose diçka pak më e guximshme si “Aviators” me rozë, lërini veshjet e verës që të tregojnë potencialin e tyre të plotë me këto syze dielli ikonike.

Reks Round Lumolux prodhon syzet e diellit më të mira për udhëtime. Të pathyeshme, me lente mbrojtëse kundër shkëlqimit të dritës dhe rrezeve UV 400. Falë përbërjes polimer, ju mund t'i hidhni, t'i përkulni ose t'i hidhni në çantë; çfarëdo që të bëni, ato nuk do të prishen dhe as do të gërvishten.

Native Eyewear Catamount. Nëse po planifikoni të kaloni shumë kohë në natyrë, veçanërisht duke bërë aktivitete si shëtitje dhe kampe, duhet të përdorni lentet e SportFlex - të bëra për dritë të zbehtë në kushte të motit të vrenjtur (herët në mëngjes ose pasdite vonë). Çifti i lenteve të përfshira në këto syze dielli është opsioni N3 Polarized, i cili bllokon katër herë më shumë dritën infra të kuqe sesa lentet normale të polarizuara. Të gjitha syzet e diellit Native Eyewear kanë garanci të përjetshme.

Kaenon Mather. Syzet e diellit në stilin aviator nga “Kaenon” janë një nga modelet më të mira për udhëtime, për shkak të kornizave të tyre të lehta dhe komoditetit. Këto syze dielli unisex kanë lente të polarizuara, mbrojtës hipoalergjikë dhe përfshijnë opsione lentesh me recetë. Zgjidhni midis ngjyrës kafe - më e mira për sport - ose ngjyrës së zezë - më natyrale për qartësi.

Costa Del Mar Hinano. Këto syze dielli janë perfekte për të gjithë djemtë që bëjnë pushime aktive, por që duan të duken edhe elegantë. Me lentet 580 syzet janë të polarizuara dhe shumë rezistente ndaj gërvishtjeve. Plus, janë edhe super të lehta.

Cloudfield Bamboo Sunglasses. Jo vetëm elegante dhe praktike, por janë gjithashtu edhe mbrojtëse perfekte. Këto syze janë bërë nga druri i bambusë, një produkt ekologjik dhe shumë i preferuar. Lentet e tyre të polarizuara dhe mbrojtëse ndaj rrezeve UV ndihmojnë për të ulur dritën verbuese dhe mbrojnë sytë.

OSVAW Round Arrow Style Sunglasses. Për udhëtarët e jetës urbane, këto syze dielli ‘cut eye’ thjesht mund të jenë zgjedhja e përsosur. Me vetëm 18 dollarë, nuk do të ulësh aspak vlerën e bankës. Me lente të polarizuara dhe ngjyra më të guximshme, këto syze ju bëjnë më lajkatare dhe më interesante në ditët e nxehta në plazh.

TAIQX Lightweight Sunglasses. Nëse jeni të prirur të keni dhimbje koke pas një dite të gjatë që keni mbajtur syze dielli, tani bëni një zgjedhje të zgjuar, TAIQX. Janë mjaft të rehatshme për orë të tëra. Veçanërisht ky stil u përshtatet të gjitha formave të fytyrës dhe është super i lehtë. Stili unisex vjen me lente të polarizuara dhe skelet fleksibël prej çeliku të pandryshkshëm.

Rheos Wyecreeks Floating Sunglasses. Këto janë syzet e diellit më të mira për pushuesit në plazhe, serfistët, skafistët, kapitenët dhe këdo që pëlqen të jetë për shumë orë në ujë. Sepse ato notojnë! Janë të mrekullueshme për pushimet verore, pasi mund t'i mbani në ujë pa pasur frikë se mund të humbasin. Plus, skeleti është i lehtë dhe me shumë ngjyra të ndezura e verore.