Duket se Nelly dhe partnerja e tij, Shantel Jackson, janë ndarë pas gjashtë vitesh lidhje.

Çifti, i cili filloi lidhjen në 2014-ën dhe aktualisht është "thjesht miq" sipas Jackson, 37 vjeç.

Këtë lajm e konfirmoi vet aktorja përmes një komenti në Instagram. Ajo postoi një galeri fotosh në tapetin e kuq dhe një ndjekës e pyeti: "A jeni ju ende bashkë? "

Jackson shkroi përsëri: "Jo nuk jemi… .. Vetëm miq", por ajo nuk e ka trajtuar ndarjen më tej.

Në tetor 2020, reperi ia kushtoi shfaqjen e tij "Night Villains", aktores dhe nxiti dashurinë e tij për të përmes një mesazhi.

"Unë nuk do të doja që jeta ime të mos kishte Shantel në të," tha ai në atë kohë. “Ne  kemi qëndruar pranë njëri -tjetrin për pesë apo gjashtë vjet. Sa herë që mund të lidheni me një njeri të tillë, funksionon për një afat të gjatë. Ajo është e ëmbël, e bukur dhe sa më shumë të njihemi, ajo është po aq e bukur brenda. "

Kur u pyet nga Entertainment Tonight në lidhje me mundësinë e një fejese, Nelly tha se çifti po punonte drejt kësaj, më vonë duke shtuar: “Kur ta dimë, do t’ju them”.