Nëse doni të gatuani një kek, por të ketë shije pak më ndryshe nga ç’jeni mësuar, atëherë duhet të provoni patjetër këtë recetë nga Mirela Andoni. Keku me granola është i thjeshtë për t’u bërë dhe shumë i shijshëm.

Përbërësit që ju duhen:

• 120 gr gjalpë

• 120 gr sheqer kallami

• 120 gr miell

• 4 vezë

• 100 gr granola

• 1 dardhë

 1/2 fryrës keku

• Vanilje

 Kanellë

 Arrë myshk

Mënyra e përgatitjes:

Rrahim në tas gjalpin e butë me sheqerin, shtojmë vezët edhe i rrahim përsëri. Shtojmë miellin, fryrësin, vaniljen, granolën edhe dardhën e copëtuar. E përziejmë edhe e shtrojmë në tavë të lyer me gjalpë. Pjekja në 180 gradë për 40 minuta.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Papare ? Mirela Andoni (@papare_thebeautyofsmallthings)