Me çfarë mund të shoqërohet kafeja e mëngjesit më mirë se me disa biskota të shijshme të bëra vetë? Sigurisht që edhe për përgatitjen e tyre ka një sekret! Më poshtë, Mirela Andoni ndan me të gjithë recetën e këtyre biskotave që janë perfekte për të shoqëruar kafenë apo edhe çajin e pasdites.

Përbërësit që ju duhen:

100 g sheqer

100 g gjalpë i butë

2 vezë

300 g miell

1 pako fryrës

Vanilje

Fruta pylli: manaferra, mjedër dhe boronica

Mënyra e përgatitjes:

Rrihni gjalpin me sheqerin, shtoni vezët dhe pasi të bëhet një masë shtoni miellin e situr bashkë me fryrësin edhe vaniljen. Shtoni frutat dhe me lugë i ndani pjesë-pjesë në tavë me letër furre.

Pjekja 180 gradë për 15-20 minuta.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Papare ? Mirela Andoni (@papare_thebeautyofsmallthings)