Billboard Latin Music Awards u mbajt mbrëmjen e kaluar dhe bëri bashkë disa nga emrat latin më të famshëm të showbizit.

Bad Bunny triumfoi ashtu siç pritej, pasi dominonte me 22 nominime. Ndërkohë që listën e plotë të fituesve e gjeni këtu, le t’u hedhim një sy VIP-ave që kaluan në tapetin e kuq dhe na lanë pa fjalë. Nga emrat që i shohim thuajse përditë në ekran e deri tek aktorët e serialeve të famshme meksikane, këta janë yjet që shkëlqyen në Billboard Latin Music Awards 2021.

Camila Cabello

Bad Bunny & Gabriela Berlingeri

Rosalía

Natti Natasha

Adamari López

Gaby Espino

Elizabeth Gutiérrez

Maite Perroni

Jacky Bracamontes

William Levy

Marc Anthony

Stefanía Roitman

Mariana Seoane

Cristián de la Fuente & e bija, Laura de la Fuente

Sofía Reyes

Andrea Meza