Nëse ka një ndryshim që të gjithë duam ta bëjmë në vjeshtë, është pa dyshim të luajmë me ngjyrën e flokëve. Dhe ngjyrat e vjeshtës janë ato që nuk zhgënjejnë kurrë. Nga bakri te karota e kungulli i vjeshtës, të gjitha nuancat e së kuqes kanë qenë shumë të preferuara vitet e fundit.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Hung Vanngo (@hungvanngo)

Trendi filloi me ngjyrën e errët të Zendaya-s në Emmy 2019, pastaj u zbeh në një nuancë më të lehtë pjeshke për pjesën më të madhe të karantinës. Dhe, me sa duket, ngjyrat e kuqe të pasura janë rikthyer këtë vjeshtë. Nuanca e bakrit në flokët e Gigi Hadid në Met Gala, është një tregues i madh.

"Ky dimër ka të bëjë me bakrin e djegur dhe nuancat e kuqe," konfirmon Mark DeBolt, bashkëpronar dhe kolorist kryesor në Sallonin Mark Ryan të Nju-Jorkut. "Mendoni thellë, e kuqja e tokës me prekje natyrale."

DeBolt shton se ngjyra mund të jetë veçanërisht goditëse për njerëzit me sy të gjelbër ose ngjyrë kafe.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Erin Parsons (@erinparsonsmakeup)

Karissa Schaudt, një koloriste në Sallonin Maxine të Çikagos, thotë se trendi i flokëve këtë vjeshtë përfshin të gjitha nuancat e së kuqes.

"Ngjyra e flokëve të kungullit të vjeshtës duket po aq e mirë sa shija e tij", thotë ajo. "Ngjyra është e mbushur me tone të guximshme që përfshijnë xhinxher, kanellë dhe gështenjë. Secila nga këto nuanca mund të përzihet së bashku për të bërë një ton shumë të pasur."

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Hung Vanngo (@hungvanngo)

Hijet si pjeshka, bjondja e luleshtrydhes, bakri i lehtë dhe xhinxheri janë një mënyrë kaq e bukur për të përqafuar trendin. Kërkojini parukierit tuaj të fillojë me një shkëlqim pjeshke, ndoshta me një bojë të përkohshme, dhe të zgjedhë një bojë të përhershme sapo të kuptoni se ju pëlqen vetja me flokët e rinj.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jenna Perry (@jennaperryhair)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nyma Tang (@nymatang)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Adir Abergel (@hairbyadir)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jenna Perry Hair Studio (@jennaperryhairstudio)