Mbretëresha ka dy njerëz me të cilët flet më shumë në telefon dhe gjithashtu thuhet se ka një telefon celular, i cili është Samsung i pajisur me enkriptim anti-haker nga MI6, në mënyrë që askush të mos pëpiqet të hakojë telefonin e saj.

Dy personat që ajo telefonon më shumë thuhet se janë vajza e saj, Princesha Anne dhe menaxheri i saj i garave John Warren.

Ndërkohë, Mbretëresha Elizabeth II thuhet se do të presë familjen mbretërore në Sandringham House për Krishtlindje, pavarësisht një viti të mundimshëm plot dramë, vdekje dhe shqetësimesh shëndetësore.

"Mbretëresha u ka thënë të gjithëve se po ndihet shumë më mirë kohëte fundit dhe mezi pret t'i mirëpresë ata për Krishtlindje," tha një burim për Daily Mail të enjten.