Disa nga emrat më të mëdhenj të modës u mblodhën në Royal Albert Hall, Londër, për Fashion Awards 2021. Financuar nga Këshilli Britanik i Modës së bashku me TikTok, dhe i organizuar nga Billy Porter, mbrëmja përmbante shumë çmime. Çmimi 'Dizajneri i vitit' shkoi për Kim Jones me Dior Men dhe Fendi ndërsa çmimi i Fondacionit BFC për talentin në zhvillim shkoi për stilisten shqiptare Nensi Dojaka, e cila gjithashtu fitoi çmimin LVMH për talentet në zhvillim në shtator.

Virgil Abloh, i cili u nda nga jeta në moshën 41-vjeçare, u kujtua dhe u nderua teksa mori çmimin për krijimtarinë e Liderëve të Ndryshimit.

Ne kemi si 'traditë' të ndajmë me ju veshjet më të bukura të ngjarjeve me një rëndësi të tillë, si Fashion Awards 2021.

Fillojmë me të preferuarën tonë Dua Lipa, e cila ka zgjedhur një fustan nga Maximilian

Winnie Harlow

Priyanka Chopra Jonas, veshur me Richard Quinn 

Lily Allen, veshur me Fendi

Adriana Lima

Gabrielle Union

Elsa Hosk

Billy Porter

Halima Aden

Shanina Shaik