Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar ka publikuar sot në kanalin zyrtar në YouTube, 20 këngët pjesmarrëse, përfshirë edhe kategorinë e të rinjve. Këngët që do të garojnë këtë vit mes tyre janë përzgjedhur nga një komision, i përbërë nga; Ardit Gjebrea, Elton Deda, Marjan Deda, Klodian Qafoku, Zefina Hasani, Arta Marku dhe Redi Treni.

Në Festivalin e 60-të, do të konkurojnë midis tyre këngët e interpretuara nga:

Alban Ramosaj

Denis Skura

Evi Reçi

Gjergj Kaçinari

Janex (Xhejn Kumrija)

Kastro Zizo

Kelly

Mirud

Rezarta Smaja

Ronela Hajati

Saimir Çili

Stefi dhe Endri Prifti

Shega

Urban Band

Eldis Arrnejti

Ester Zahiri

 

Kejsi Rrustja

Olimpia Smajlaj

Viola Xhemali

Xhuljana Pjetra