“Barbie” mund të quhet me plot bindje një nga filmat më të shumëpritur të vitit 2023 dhe është duke u xhiruar në Los Anxhelos.

Së fundmi, u publikua pamja e dytë e Margot Robbie dhe Ryan Gosling në xhirime, të veshur si Barbie dhe Ken. Të dy u panë me veshjet e patinazhit në ngjyrë rozë dhe të verdhë neon.

Twitter vuri në dukje se pamjet duket se janë frymëzuar nga Hot Skatin' Barbie e vitit 1994.

Një video e aktores australiane Robbie, duke folur si Barbie, është shfaqur gjithashtu në mediat sociale dhe theksi i saj amerikan është i mrekullueshëm.

Nuk dihet ende shumë për historinë që do të trajtohet në film, por Robbie tha në një intervistë për British Vogue vitin e kaluar se filmi nuk do të jetë ai që njerëzit mendojnë se do të jetë.

Barbie del në kinema më 21 korrik 2023.