Ditën e djeshme këngëtari Ermal Meta ndau me ndjekësit një lajm jo të mirë, duke u shprehur se është detyruar të anulojë koncertet e ardhshme për shkak të gjendjes shëndetësore jo të mirë. Ai sqaroi se është zgjuar i enjtur në disa pjesë të fytyrës dhe kokës, por ende nuk e di shkakun, duke përjashtuar mundësinë e një alergjie.

Pasi lajmi pushtoi mediat, Ermali ka reaguar sërish për t’i qetësuar të gjithë.

“Teksa lexoj faqe të ndryshme, duket sikur jam duke vdekur. Qetësohuni njerëz! Do çlodhem dhe kortizonët do bëjnë punën e tyre. Do shihemi pas ca ditësh,” -shkroi këngëtari në Twitter.

Të shumtë kanë qenë fansat që e kanë mbështetur në komente Ermalin dhe i kanë uruar shërim të shpejtë.