Gruaja e Ne-Yo, Crystal Renay, ka bërë kërkesë për divorc nga këngëtari, duke pretenduar se ai ka një fëmijë me një grua tjetër. Kjo vjen pak ditë pas pretendimeve të saj për tradhti.

Në dokumentet e divorcit modelja 36-vjeçare pohoi se Ne-Yo "kohët e fundit lindi një fëmijë" me të dashurën e tij.

Renay paraqiti dokumentet në gjykatë të hënën dhe e quajti martesën e tyre "të prishur në mënyrë të pakthyeshme pa asnjë shpresë për pajtim".

Ajo dhe Ne-Yo fillimisht u martuan në shkurt të vitit 2016. Çifti u divorcua dy vjet më vonë përpara se të martoheshin sërish në prill të këtij viti.

Dyshja kanë tre fëmijë së bashku - Shaffer, 6 vjeç, Roman, 4 vjeç dhe Isabella, 1. Ne-Yo është gjithashtu babai i Madilyn, 11 vjeç, dhe Mason, 10, nga lidhja e tij e mëparshme me Monyetta Shaw.

Në dosjen e saj të 1 gushtit, Renay kërkoi kujdestarinë fizike parësore për të vegjlit, si dhe kujdestarinë e përbashkët ligjore.

Pak ditë më parë, ajo e akuzoi Ne-Yo-n për tradhti në një postim të gjatë në Instagram, duke iu referuar kohës së tyre së bashku si "tetë vjet gënjeshtra dhe mashtrime" (lexo këtu).

Këngëtari iu përgjigj akuzave të partneres së tij përmes Twitter të dielën, duke shkruar se për hir të fëmijëve, ata do t’i zgjidhin problemet “pas dyerve të mbyllura" dhe kërkoi respektimin e privatësisë së famijes së tij.