Britney Spears u është përgjigjur pretendimeve të fundit të bëra nga ish-bashkëshorti i saj, Kevin Federline. Komentet e bëra dje nga Federline për marrëdhënien e Britney-t me djemtë e tyre u bënë virale. Federline tha se djemtë kanë vendosur se nuk do ta takojnë atë tani dhe kanë kaluar disa muaj që nga takimi i tyre i fundit.

Ai gjithashtu pretendoi se një pjesë e pasojave kishte të bënte me Instagramin e saj, ku Britney herë pas here poston foto topless.

Spears u është përgjigjur këtyre komenteve përmes në postimi në Story, ku shkruan:

“Më trishton kur dëgjoj se ish-bashkëshorti im ka vendosur të diskutojë për marrëdhënien time me fëmijët e mi… Siç e dimë të gjithë, rritja e djemve adoleshentë nuk është kurrë e lehtë për askënd.. Më shqetëson fakti që arsyeja është e bazuar në Instagramin tim... kjo ka shumë kohë përpara Instagramit... u dhashë gjithçka. Vetëm një fjalë: E LËNDUAR ... do ta them ... Nëna ime më tha 'Ti duhet t'ia japësh babait të tyre'. Unë po e ndaj këtë sepse mundem. Kalofshi një ditë të mirë njerëz!"

Burri i Spears, Sam Asghari, gjithashtu ndau mendimet e tij për këtë çështje.

“Nuk ka vlerë deklarata e tij në lidhje me distancimin e fëmijëve dhe është e papërgjegjshme ta bësh këtë deklaratë publikisht”, shkroi Asghari në Instagram Stories. “Djemtë janë shumë të zgjuar dhe së shpejti do të bëhen 18 vjeç për të marrë vendimet e tyre dhe përfundimisht mund të kuptojnë se pjesa ‘e vështirë’ ishte të kishin një baba që nuk ka punuar për më shumë se 15 vjet. Unë nuk e njoh personalisht dhe nuk kam asgjë kundër tij, përveç se ai s’mund të shajë gruan time. Karakteri i tij zbulohet nga miratimi i 13 viteve mizore (të konservatorit) dhe besnikëria e tij ndaj Jaimie tregon gjithashtu miratimin e tij. "

Spears rrallë ndan foto të fëmijëve të saj, por ajo postoi një foto me ta në mars të vitit 2021.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Britney Spears (@britneyspears)