Një trailer i ‘Emily në Paris, Sezoni 3’ u publikua së fundmi duke na dhënë datën zyrtare të publikimit dhe një vështrim të shpejtë të asaj që bëjnë disa nga personazhet tanë të preferuar. Pas dy sezoneve të suksesshme - dhe konfirmimit për të katërtin - sezoni i tretë i Emily në Paris sigurisht që do të jetë fantastik.

Emily Cooper - një marketere nga Çikago, e cila shpërngulet në Paris për punën e saj - na çon në një udhëtim të vetë-zbulimit. Së bashku me një trailer ngacmues, Netflix ka publikuar disa imazhe nga sezoni i ardhshëm, gjë që i lë fansat edhe më të etur për serialin.

Më poshtë, gjithçka që dimë për shfaqjen deri më tani.

Kasti

Ylli i serialit, Lily Collins, do të rikthehet për Sezonin 3. Portretizimi i Emily nga Collins është i pakrahasueshëm dhe ajo me të vërtetë është personazhi kryesor në çdo situatë në të cilën ndodhet. Anëtarë shtesë që kthehen janë Ashley Park si Mindy, Lucas Bravo si Gabriel, Filipine Leroy-Beaulieu si Sylvie, Samuel Arnold si Julien, Camille Razat si Camille dhe Bruno Gouery si Luc. I dashuri britanik i Emily-t, Alfie, i luajtur nga Lucien Laviscount, do të shfaqet shumë më tepër në sezonin e ardhshëm.

Data e publikimit

Sezoni 3 do ta ketë premierën më 21 dhjetor 2022. Pas publikimit të sezonit të dytë në fund të dhjetorit 2021, sezoni i tretë i filloi xhirimet në fillim të qershorit 2022. Xhirimet përfunduan zyrtarisht në fund të shtatorit.

Historia

Sezoni i 2-të përfundoi kur Emily mbeti e dyzuar në marrjen e një vendimi që mund t’i ndryshonte jetën. Ajo duhet të vendosë nëse dëshiron të kthehet në Çikago duke lënë pas vetes të gjithë dramën e saj franceze, të pranojë një pozicion të sapo ofruar në kompaninë e ardhshme të Sylvie, ku duhet t’i kthejë krahët shefes së saj Madeline, ose t'u thotë jo të dyja propozimeve dhe të krijojë rrugën e saj.

Në fund të episodit të fundit, Emily flet me Sylvie duke thënë se ajo e ka marrë vendimin e saj. Sezoni 3 me siguri do të fillojë nga momenti i fundit dhe ne do të mësojmë se çfarë vendos të bëjë Emily dhe do të shohim efektet e këtij vendimi.

Për më tepër, më në fund, mund të dëshmojmë se si Emily planifikon të manovrojë jetën e saj të ndërlikuar të dashurisë. Herën e fundit, Emily u gjend në trekëndëshin e dashurisë me Alfie dhe Gabriel. Nga njëra anë, është bankieri ëndërrimtar britanik, i cili ia bëri të qartë Emily-t se ai është gati të ndërmarrë hapat e ardhshëm në marrëdhënien e tyre dhe dëshiron ta bëjë atë të funksionojë mes tyre. Nga ana tjetër është kuzhinieri tërheqës francez, i cili duket se e ka zemrën e Emily-t, por sapo u rikthye në një lidhje me Camille, një nga mikeshat më të ngushta të Emily-t.

Ndërsa Emily aktualisht mund të mos ndjejë aq shumë për Alfie-n sa ai për të, ribashkimi i papritur i Camille dhe Gabriel mund të jetë pikërisht ajo që mund ta shtyjë Emily-n në drejtimin e duhur romantik.

Përgjatë gjithë kësaj, ne me siguri do ta shikojmë Emily-n të marrë vendime më të diskutueshme të modës, të vendosë ekuilibrin punë/jetë dhe shpresojmë që, më në fund, të mësojë të flasë frëngjisht.

Traileri

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Emily In Paris (@emilyinparis)