Big Brother VIP Kosova, me prezantues Alaudin Hamitin dhe Jonida Vokshin, do të nisë në datë 5 dhjetor.

Së fundmi, në faqen e tyre zyrtare kanë zbuluar një tjetër personazh që do të ketë një rol të veçantë në këtë show. Ajo është Elita Rudi:

"Erdhi momenti që të shuajmë një tjetër kureshtje! Elita Rudi do të jetë prezantuesja e emisionit ku do të diskutohet gjithçka për dhe rreth Big Brother VIP Kosova!" 

Ky njoftim nënkupton se Elita do të moderojë një format si Big Brother Fan Club.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Big Brother VIP Kosova (@bigbrothervipkosova)