American Music Awards 2022 u mbajtën në Teatrin Microsoft në Los Anxhelos. VIP-at e pranishëm as kësaj radhe nuk zhgënjyen, duke e kthyer tapetin e kuq në pasarelë mode.

Gjatë shfaqjes së çmimeve, të drejtuar nga Wayne Brady, fansat shijuan performanca elektrizuese nga Carrie Underwood, Pink, Bebe Rexha, Dove Cameron dhe shumë të tjerë.

Më poshtë hidhuni një sy të gjitha veshjeve dhe aksesorëve përrallorë të yjeve që kaluan në tapetin e kuq.

Taylor Swift

Bebe Rexha

Carrie Underwood

Anitta

Machine Gun Kelly

Ellie Goulding

Becky G

Kelly Rowland

Lionel Richie

Imagine Dragons

Charlie Puth

Tinashe

Pink

Måneskin