Kanye West tha se do të shesë bluzat me kapuç Balenciaga, Adidas dhe Gap për 20 dollarë.

Reperi tregoi punonjësit e tij në Los Anxhelos, të cilët punonin me makina qepëse dhe dhjetra veshje qëndronin varur në shina ose shfaqeshin në tavolina.

"Kam prerë 100 hoodies nga Yeezy, Balenciaga, Gap dhe Adidas, dhe gjithçka që bëjmë do të kushtojë 20 dollarë", -tha reperi. "Ne duhet të sigurohemi që të gjithë të marrin të njëjtin nivel prerjesh, të njëjtin nivel ushqimi, të njëjtin nivel uji, të njëjtin nivel arsimimi. Ne jemi duke krijuar mundësi inxhinierike, po kalojmë të kaluarën, jemi të fokusuar në të ardhmen."

Markat e famshme ndërprenë lidhjet me West për shkak të komenteve të tij antisemitike. Për më tepër, Adidas tha se do të vazhdojë të shesë dizajne Yeezy për shkak të pronësisë së të drejtave të autorit, të cilat Ye nuk i ka.