Siç është njoftuar natën e kaluar gjysmëfinale, në finalen e Këngës Magjike do të performojnë 23 artistë shqiptarë dhe të huaj.

Më poshtë lista e plotë e finalistëve.

10 artistët ndërkombëtarë finalistë:

Alvan

Marco Carta

We Are Domi

Le Deva

Jason Walker

Andrea

Omar Naber

Mamagama

Jayoo

Angeles Arboleda

13 artistët shqiptarë finalistë:

Irma Libohova

Vesa Smolica

Mariza Ikonomi

Ardit Çuni

Inis Neziri

Michela Paluca

Xhesika Polo

Sheila Haxhiraj

Marsela Çibukaj

Anxhela Peristeri

Sardi Strugaj

Martin Pano

Lorenc Hasrama

Grand International Final do të mbahet të shtunën, më 26 nëntor.

Artistët finalistë dhe juria do të votojnë për fituesin e festivalit Kënga Magjike. Në fund, votave tyre do t’u shtohet edhe vota e publikut, i cili do të votojë live.