Emily Cooper është në një udhëkryq.

Në trailerin e sezonit të tretë të 'Emily in Paris', Emily (Lily Collins) detyrohet të kuptojë trajektoren e jetës së saj të dashurisë dhe të së ardhmes së saj profesionale - dhe gjithçka bëhet konfuze.

“Gjatë gjithë jetës sime kam qenë praktike”, thotë Emily në trailerin. “Unë marr një vendim romantik dhe më bën të pendohem”.

Mikja e Emily-t, Mindy (Ashley Park), pyet: "Po flet për punën apo Gabriel?"

Siç duket, asnjëra. Emily bërtet: "Parisin!"

Kur u larguam për herë të fundit nga Emily në fund të sezonit të dytë, ajo kishte nisur një romancë me Alfie (Lucien Laviscount) ndërsa ende ushqente ndjenja për Gabriel (Lucas Bravo), pavarësisht se ai ishte i lidhur me Camille (Camille Razat).

Përveç trazirave të jetës së saj të dashurisë, Emily ishte gjithashtu në mes të një krize pune, pasi Sylvie (Filipine Leroy-Beaulieu) i kërkoi të linte punën e saj për t'u bashkuar me firmën e re të marketingut të Sylvie.

Siç zbulon traileri, Emily bën çmos për të kryer detyrën e dyfishtë në 'Qytetin e Dritave'. 

"Përballë dy rrugëve shumë të ndryshme, Emily do të duhet të vendosë saktësisht se ku qëndrojnë besnikëria e saj - në punë dhe në jetën e saj romantike - dhe çfarë do të thonë këto vendime për të ardhmen e saj në Francë," sipas transmetuesit.

Sezoni i tretë i 'Emily in Paris' do të shfaqet premierë më 21 dhjetor në Netflix.