Princi Harry dhe Meghan Markle më në fund po u japin fansave një trailer për dokumentarin e tyre të shumëpritur të Netflix.

Traileri i "Harry & Meghan" tregon foto të marra gjatë gjithë marrëdhënies së tyre, duke përfshirë imazhet e Markle që dukej e mërzitur në ngjarjet mbretërore, dhe pamje të shkurtra të jetës së re të Dukës dhe Dukeshës së Sussex në Kaliforni.

"Askush nuk e sheh atë që po ndodh pas dyerve të mbyllura," tregon Harry.

"Kur ka kaq shumë aksion, a nuk ka më kuptim ta dëgjoni historinë tonë nga vet ne?" pyet Markle në trailer.

Traileri erdhi një ditë pasi Princi William dhe Kate Middleton mbërritën në SHBA dhe ndoqën ndeshjen e basketbollit të Celtics, duke i shpëtuar një stuhie racizmi që shpërtheu të mërkurën në Buckingham Palace.

Harry, 38 vjeç dhe Markle, 41 vjeç, bënë akuza për racizëm brenda familjes mbretërore në intervistën e tyre bombë me Oprah në mars të 2021-it, duke e shtyrë Uilliam të sulmonte, duke thënë: "Ne nuk jemi familje raciste".

Deri më tani, gjigandi i transmetimit kishte qëndruar pezull me projektin e drejtuar nga Liz Garbus, pavarësisht se Markle fliste hapur për detajet.

Siç është raportuar më parë, seriali do të nisë më 8 dhjetor.