Përmes një statusi në Twitter Kanye West pretendoi se dikur "kapi mat" ish-gruan e tij, Kim Kardashian, me lojtarin e NBA Chris Paul. Reperi, llogaria e të cilit është pezulluar që atëherë për shkak të gjuhës antisemitike, shkroi se donte të "thyente një dritare të fundit" përpara se të largohej nga aplikacioni i mediave sociale.

“Para se të iki nga këtu, e kapa këtë djalë me Kim”, pohoi fituesi i Grammy, 45 vjeç. "Natën e mirë."

Tweet-i i West përfshinte një foto të Paul, i cili është i martuar me Jada Crawley që nga viti 2011. Dyshja kanë dy fëmijë, djalin Christopher, 13 vjeç dhe vajzën Camryn, 10 vjeç.

Kardashian, nga ana tjetër, u martua me West në 2014 dhe bëri kërkesë për divorc nga krijuesi i Yeezy në shkurt 2021. 42 vjeçarja u shpall ligjërisht beqar në mars të këtij viti dhe divorci i ish-çiftit përfundoi të hënën.

Kim dhe Paul, 37 vjeç, nuk kanë reaguar ende ndaj pretendimeve të West. T

West e ka akuzuar ish-gruan e tij për tradhëti me Drake dhe Meek Mill më parë. West më vonë kërkoi falje.

"Kimit dua t'i them se e di që të lëndova," shkroi ai në Twitter në 2020. "Të lutem më fal. Faleminderit që je gjithmonë aty për mua.”