Prej javësh sytë e gjithë botës janë drejtuar nga Katari ku po zhvillohet 'Kampionati Botëror i Futbollit'. Dhe përveç futbollistëve po marrin shumë vëmendje edhe bashkëshortet dhe të dashurat e tyre që cilësohen ndryshe edhe "WAG"(aktonim i 'wives and girlfriends', pra gratë dhe të dashurat). Fraza fillimisht u përdor për t'iu referuar WAG-ve të Anglisë gjatë 'Kupës së Botës' 2006 në Gjermani, kryefjalë e të cilit ishin Victoria Beckham, gruan e David Beckham dhe sensacionin britanik të muzikës Cheryl, e cila ishte e martuar me Ashley Cole. Tani termi përdoret gjerësisht.

Më poshtë po sjellim disa nga partneret e yjet e futbollit që kanë rrëmbyer dhe vazhdojnë të rrëmbejnë vëmendje në Katar:

1. Georgina Rodriguez, partnerja e Cristiano Ronaldos

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Georgina Rodri?guez (@georginagio)

2. Antonela Roccuzzo, partnerja e Leo Messi-t

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Antonela Roccuzzo (@antonelaroccuzzo)

3. Sasha Attwood, partnerja e Jack Grealish

4. Mishel Gerzig partnerja e Thibaut Courtois

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mishel Gerzig (@mishelgerzig)

5. Mina Bonino, partnerja e Fede Valverde

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Real Madrid Family?‍?‍?‍?? (@familymadrid.love)

6. Tini, partnerja e Rodrigo de Paul

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by LaTripleT (@tini.stoessel________)

7. Sophia Weber, partnerja e Kai Havertz

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sophia Weber (@sophiaaemelia)

8. Mikky Kiemeney, partnerja e Frenkie de Jong

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by mikky ? (@mikkykiemeney)

9. Sira Martínez, partnerja e Ferran Torres

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sira Martinez (@siramartinezc)

10. Michele Lacroix, partnerja e Kevin De Bruyne

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by As mais belas torcedoras ?? (@asmaisbelastorcedoras)

11. Oriana Sabatini, partnerja e Paulo Dybala

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @valuesori

12. Anna Lewandowska, partnerja e Robert Lewandowski

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ???? ??????????? (@annalewandowska)

13. Tolami Benson, partnerja e Bukayo Saka

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Keeping up with the Wags ???? (@wags_news)