Nëse po kërkoni arsye për një ndryshim në pamjet tuaj atëherë le të jetë fillimi i një vitit të ri ai që ju shtyn drejt sallonit të bukurisë. Këto janë tendencat më të mëdha të ngjyrave të flokëve që duhet të dini në vitin 2023:

1.Pastel Rose Gold
Ky vit do të jetë i gjithi për një 'llok' të butë, pastel ngjyrë rozë - një pamje e tonifikuar e bakrit që kombinon bjonden dhe arin për të krijuar një nuancë rozë, një nuancë që po kthehet nga vitet '90 dhe fillimi i viteve 2000.Interesi i vajzave duket se po kalon sërish nga nuancat e ndritshme dhe më të guximshme në tone më të buta.

2.Subtle Ombré
Një tjetër trend që do të shihni është ombre. Kjo teknikë e përzierjes përmban një nuancë më të fortë sipër me një nuancë tjetër që duket se shkrihet natyrshëm nga mesi i fijeve deri në skajet. 

3.Violet-Inspired Brunette
Viti 2023 do të shohë brunet që do të zhvendosen drejt kafeve më të errëta dhe më të ftohta që duket se kanë një nuancë të patëllxhanit dhe qershisë. Kjo ngjyrë flokësh është një ndryshim i shkëlqyeshëm sezonal për brunet që të shtojnë dimensione. Nuanca vjollcë i shton një “gjallëri” flokëve pa u bërë plotësisht e kuqe.

4.Radiant Red
Mania e flokëve të kuq që patë gjatë gjithë vjeshtës do vijojë të jetë trend. Mund të ketë shumë variacione për ta personalizuar atë në tonin e lëkurës, kështu që çdokush mund të zgjedhë një të kuqe rrezatuese. Mendoni më shumë të kuqe të artë dhe luleshtrydhe të pasura me thekse bionde. 

5.Barbiecore Pink
Barbiecore ishte një super-trend gjatë gjithë vitit 2022, dhe asgjë s'do ndyshojë në 2023. Flokët rozë të ndezur do të jenë gjatë kryefjalë. Ka shumë nuanca të ndryshme të trëndafilit për të zgjedhur, pavarësisht nëse doni diçka të ndezur apo më pastel.

6.Illuminated Brunette
Ose alla Hailey Bieber, përmban një bazë kafe me thekse të plota, në mënyrë që të duket dinamike nga të gjitha këndet. Lejon që flokët të jenë gjithashtu në gjendje më të mirë pasi kërkojnë pak mirëmbajtje.

7.Targaryen Blonde
Shtëpia e Dragoit të HBO-së ka frymëzuar rikthimin e flokëve biondë platini të akullt. Ndërkohë që kjo ngjyrë kërkon shumë mirëmbajtje, është një pamje super argëtuese dhe mbresëlënëse për t'u provuar. Mund të bëni një bjonde platini më të ftohtë ose ta ngrohni pak si nuanca e Taylor Swift, në varësi të asaj që duket më mirë me tonin e lëkurës tuaj.