Ndërsa të gjithë të tjerët janë duke u marrë me aludimet nëse Dua Lipa është apo jo në lidhje me Jack Harlow, vetë ylli i pop-it më e preokupuar me me muzikën e saj dhe sigurisht vendosjen e trendeve në botën e modës e jo vetëm. Dhe Dua duket të jetë e para që ka përqafuar rikthimin e stilit të viteve '90: një gjysmë-bisht i çrregullt, buzë klasike 'rum 'n' raisin' dhe makeup të freskët. 

Ajo ka zgjedhur të shfaqet disa herë me këtë stil këtë javë, si në këto foto, e tëra në të zeza:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Ose ky version pop glamuar, i shoqëruar me kaçurrela princeshash të lirshme:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Epo, trendi u vendos: tani e tutje kthehemi në vitet '90...