Juliana Nura ka bërë një deklaratë të fortë dhe kundër parimeve feministe që pretendon se ka në shtëpinë e "Big Brother VIP Kosova". 

Ajo ka deklaruar se shumë vite më parë ka “rrahur” këngëtaren Dafina Zeqiri, pas një konflikti që kishin për ish-të dashurin e Dafinës, Krenar Çoçajn. 

Ishte ish-konkurrentja, Shota Baraliu, ajo e cila ka publikuar një video të këtij momenti në Instagram duke ironizuar se Xhuli e cila është shprehur se i mbështet femrat, deklaron brenda ambienteve të shtëpisë se ka rrahur një femre tjetër. 

Po ashtu një reagim ka patur edhe nga Dafina e cila ka publikuar në InstaStory një video të saj duke bërë ‘twerk’ në një prej klipeve të saj, teksa ka shkruar: “K*rvat duke ëndërruar që më kanë goditur me shuplakë në bo*a bo*a”.