Rupert Everett ka versionin e tij lidhur me deklaratën e Princit Harry për humbjen e virgjërisë së tij me një "grua më të madhe në një club".

Ylli i "My Best Friend's Wedding" në një intervistë me Telegraph të botuar të enjten, pretendoi se e dinte të vërtetën.

“Meqë ra fjala, unë e di se cila është gruaja me të cilën ai humbi virgjërinë. Dhe nuk ishte pas një nate në club. Dhe nuk ishte në këtë vend, "tha Everett. "Unë thjesht po e tregoj atë që e di," shtoi ai.

Një burim i afërt me Harry-n, megjithatë, i tha botimit, "E mahnitshme që Everett do ta dinte një detaj të tillë personal më mirë se vetë Princi Harry".

Duka i Sussex-it pohoi në librin e tij, "Spare", se hera e tij e parë që kryente marrëdhënie seksuale ishte "e shpejtë", por ai nuk tregoi se kur ndodhi dhe as me kë.

"Ajo i pëlqenin kuajt, dhe më trajtonte jo si një hamshor i ri," shkroi ai.

Thashethemet kanë qarkulluar se aktorja Elizabeth Hurley, e cila është 19 vjet më e madhe se Harry, mori virgjërinë e princit kur ai ishte adoleshent, por ajo i mohoi me forcë spekulimet në dhjetor, disa javë para botimit të librit të tij.

Harry ishte në lidhje me biznesmenen Chelsy Davy nga viti 2004 deri në vitin 2011. Më vonë ai u lidh me prezantuesen e ndjerë televizive Caroline Flack, këngëtaren Ellie Goulding dhe aktoren Cressida Bonas përpara se të takonte gruan e tij, Meghan Markle, në vitin 2016.