Mbrëmjen e djeshme u mbajt gjysmë-finalja e Big Brother VIP Kosova.

Një “prime” larg finales së madhe .

Finalistët e edicionit të parë të “Big Brother VIP Kosova” janë Artan Thaçi, Arkimed Lushaj, Mbresa Hajrullahu, Vedat Bajrami dhe Juliana Nura

Janë 96 ditë sfidë, debate e momente qesharake. Përmes një video, Vëllai i Madh i komunikoi se kush janë finalistët duke i falenderuar për punën dhe lojën e përkryer që e kanë bërë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Big Brother VIP Kosova (@bigbrothervipkosova)

Ndërkohë finalistët do të marrin nga 10 mijë euro ndërsa fituesi çmimin e mbetur, i cili është 200 mijë euro. Kështu ka zgjedhur Andi pas një avantazhi në lojë që ka pasur javë më pare.

Kujtojmë se finalja është te premten e 17 marsit.

Poll

InfoKosova