Ronaldo Sharka ka bërë realitet ëndrrën e tij më të madhe. Ai ka lajmëruar sot në mediat sociale se është bërë pjesë e Top Channel. Ronaldo do ketë një rubrikë në "E diell", që do quhet "Mos i bjer me Top" dhe do e bashkëmoderojë me Erjola Doçin.

Statusin e tij ai e nis me fjalët "Babi, ia dola". Fatkeqësisht, babi i Ronaldos u nda nga jeta pak javë më parë. Sakq, Ronaldo nuk ka ndarë detaje lidhur me emisionin, por i ftuari i parë do jetë reperi Marini. Nga këtu mendojmë se do ketë në thelb intervista me personazhe publike.

"Babi, ja dola | Jam i lumtur t’ju them se tashmë jam zyrtarisht pjesë e @topchannelalbania . Duke nisur nga kjo e diel, në @ediell_topchannel me @doci.erjola , nisim “Mos i bjer me Top” ku besojmë se do të afeksionoheni pas këtij programi kemi aq shumë gjëra sa që për efekt të syrit të keq  po ju zbulojmë vetëm kaq. @mar1nofficial special guest "-shkruan ai.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ronaldo Sharka (@ronaldo.sharka)