Ronaldo Sharka është shumë aktiv në Instagram ku bën pastime të ndryshme që lidhen me personazhet e showbiz. E në lupë së fundmi ka marrë Meridian Ramçajn.

Ky i fundit ka postuar disa statuse që janë dukur si ironi ndaj Luiz Ejllit. Në njërin prej tyre ai shkruante: “Zoti të dhëntë bereqet në tru”. Kurse në një tjetër: “Përpiqu të jesh një vlerë, jo një sukses.”

Këto statuse si duket i kanë tërhequr vëmendje Ronaldos i cili e ka ironizuar duke shkruar: “Meridian filozofi. “Zemra e thyer” së shpejti në çdo librari nga Meridian Ramçaj”.

Më pas në një status tjetër, moderatori duke iu referuar deklaratave të tij për Luizin shkruan: “Qyqja Meridiano. Unë kështu statusesh kam parë kur njerëzit janë ndarë nga e dashura ose i dashuri. Çke, o bir? Hajde me lalin tënd gjejmë se kush është menaxheri i Deas se është më interesante sesa të vuash.”

Në një postim tjetër, Ronaldo pyet ndjekësit se kujt i hedh kunja Meridiani dhe jep këto alternativa: “Zef Begës, Dua Lipës, Sali Berishës, menaxherit të Deas”?

Deri tani nuk ka ende një përgjigje nga Meridiani.