Keqinformimi në mediat sociale është ndër problemet kryesore të kohëve të sotme. Aq sa shpesh kalohet çdo kufij duke luajtur edhe me jetën e njerëzve.

Një situatë e pakëndshme i ka ndodhur së fundmi balerinit shqiptar Kledi Kadiu në Itali. Disa gazeta italiane kanë raportuar lajmin se ai ka ndërruar jetë, duke shqetësuar fansat e tij të shumtë, miqtë dhe familjarët.

Lidhur me lajmet shqetësuese Kledi ka reaguar në Instagram. “Këtu shkruajnë se jam larguar… nuk e kuptoj se ku. Kam vdekur? Jo. U largova nga Italia? Jo, shihemi më vonë”, shkroi fillimisht Kledi.

Më vonë balerini i njohur ka postuar disa video po në “Instastory”, ku qetëson të gjithë ndjekësit dhe jo vetëm që është shumë mirë.

“Po e bëj këtë story për të gjithë njerëzi, miqtë që po më shkruajnë në këto orët e fundit, për disa artikuj që kanë dalë që mbrëmë. Disa tituj jo shumë të lezetshëm. Sigurisht që bëhet çdo gjë për disa klikime, kjo gjë është e trishtë. Por unë jam shumë mirë.

Shkrimi në fjalë nuk është kush e di se çfarë, por janë titujt për të rënë në kurth për të marrë klikime”, shkruan balerini i njohur.