Të gjithë e dimë: rënia e flokëve është një realitet i frikshëm për shumë prej nesh. Pavarësisht nëse shkaku është stresi, gjenetika ose një gjendje mjekësore, është e tmerrshme të shohësh fijet e flokëve në krehër ose në dush. Ju mund të pyesni veten se kur do të ndalojë?

Midis shumë produkteve që qarkullojnë në treg, ne na tërhoqi vëmndjen një linjë produktesh mbi shëndetin e përgjithshëm të trupit dhe lëkurës. Linja quhet Forever Living.

Në vitin 1978, Rex Maughan zbuloi një plan revolucionar dhe të personalizuar, duke krijuar këto produkte të cilat promovojnë mirëqenie dhe shëndet të qëndrueshëm.

Baza e këtyre produketve është Aloe Vera. Miliona njerëz në mbi 160 vende kanë zbuluar përfitimet e produkteve të aloe vera nga Forever Living.

Ne po fokusohemi pikërisht tek shampoja e flokëve, e cila është best seller, sidomos në lidhje me problematikën e rënies.

Aloe - Jojoba Shampoo and Conditioning Rinse

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Harmony and Balance (@healthcare.as)

Ka një formulë efikase, e cila përmban vaj livando, për parandalimin e rënies dhe rigjenerimin e flokut, si edhe ndihmon në eleminimin e majave të ndara. Ky trajtim bëhet akoma më efektiv nëse ju përdorni të gjithë setin e produkteve për flokët.

Nëse po mendoni se ku t’i gjeni këto produkte, ne do t’ju japim nje orientim.

Antigona është një vajzë shqiptare që jeton në Zvicër dhe është pjesë e kompanisë Forever Living. Ajo ndau me Class suksesin e këtyre produkteve dhe dëshirën për të nxitur shitjen e tyre edhe në Shqipëri. Në profilin e saj në Instagram, healthcare.as , ju mund të kryeni porositë dhe të pyesni për çdo produkt që gjeni në website-n zyrtar të Forever Living.

Diçka tjetër interesante që mësuam rreth kësaj kompanie, ishte dhe mundësia për të punuar për të nga çdo vend i botës. Kontaktoni në numrin +41793494225 dhe merrni çdo infromacion që ju duhet në lidhje me produktet dhe punën në Forever Living.

Ndërkohë që po njiheshim më tepër me këtë linjë, vëmendje na tërhoqën paketat e dobësimit, të cilat numeroni dhjetra review pozitive në rrjet.