Pamjet e grimit që do të jenë kudo këtë vit nuk janë lëkura mat dhe nuancat e heshtura që keni parë në stinët e kaluara. Në vend të kësaj, ju mund të prisni lojëra tërheqëse me ngjyrat, pamje të reja në lëkurë.Ndërsa askush nuk ju kërkon të hiqni dorë nga skema e ngjyrave të erëzave të kungullit ose të hiqni dorë nga buzët klasike të kuqe, ne ju inkurajojmë të dilni jashtë zonës suaj të rehatisë me tendencat më të fundit.

Tendencat e grimit të vjeshtës 2023: Makeup "Tumblr".

Thuajini lamtumirë estetikës së vajzës së pastër dhe lërini vend grimit të “marinuar”. Grimi i marinuar, i njohur gjithashtu si grimi "Tumblr", ka të bëjë me një bukuri të mprehtë dhe të ashpër që duket sikur keni fjetur në të. Trendi zakonisht përmban lëkurë të shndritshme që duket pothuajse e yndyrshme, e shoqëruar me grim të rëndë dhe të errët për sytë.

Tendencat e grimit të vjeshtës 2023: Makeup "Latte".

E thënë thjesht, trendi i grimit latte përfshin ngjyrat që shihen më shpesh në pijen e kafesë. “Trendi latte është një pamje monokromatike e fokusuar në ngjyrë kafe kremoze në sy, buzë dhe faqe”.

Tendencat e grimit të vjeshtës 2023: Lëkura "Cloud".

Kohët e lëkurës së thatë, mat dhe me mbulim të plotë kanë ikur.

Tendencat e grimit të vjeshtes 2023: Zbukurimet e syve

Sytë me bezhë kanë qenë në trend muajt e fundit dhe nuk duket se do të zhduken nga burimet e rrjeteve tuaja sociale së shpejti. Pavarësisht nëse bëhet fjalë për një shkëlqim surprizë apo sy të mahnitur, zbukurimet që përdoren si grim janë një trend i madh për vjeshtën.

Tendencat e grimit të vjeshtës 2023: Liner neon

Mund të ketë vetëm një produkt në çantën tuaj të grimit veror që mund ta merrni me vete në muajt e vjeshtës: eyeliner neoni. Falë tendencave të vendosura nga shfaqje si 'Euphoria', ne do të shohim neon të pushtojë skenën e bukurisë këtë vjeshtë.