Projekti Konceptual Arkitekturor i ‘Mansionit Mess’i në Miami është një vepër e frymëzuar nga logoja e markës së futbollistit, me formën e tij ikonike "M" qartë të dukshme nga një pamje ajrore.

Kjo rezidencë madhështore përbëhet nga tre nivele dhe ndodhet në një ishull ekskluziv në formë anijeje, duke ofruar privatësi dhe një vendndodhje të privilegjuar. Prona është projektuar duke pasur parasysh luksin dhe komoditetin, me një gamë të gjerë lehtësish për t'u shijuar.

Jashtë bien në sy pishinat e mëdha, perfekte për t'u çlodhur dhe për të shijuar klimën tropikale të Miamit. Përveç kësaj, ajo ka një skelë të madhe që lejon hyrjen në jahte dhe anije të tjera, duke ofruar një përvojë detare të klasit të parë.

Për entuziastët e automobilizmit, rezidenca përmban një garazh mbresëlënës luksoz makinash, ndërsa kuverta e kopshtit ofron një hapësirë të qetë dhe natyrore për t'u çlodhur në ajër të pastër.

Brenda nuk mungojnë mundësitë e argëtimit. Përfshihen dhoma lojërash dhe një dhomë elegante feste, ku banorët mund të shijojnë momente të paharrueshme. Për më tepër, një kinema në shtëpi ofron një përvojë luksoz pa u larguar nga prona.

Një nga pikat kryesore të projektit janë tre helipadat, të cilat ofrojnë një formë të përshtatshme dhe ekskluzive të transportit ajror. Për ata që vlerësojnë pamjet panoramike, prona ofron pamje mahnitëse 360 gradë të peizazhit detar përreth, duke ofruar një lidhje të pashembullt me bukurinë e vijës bregdetare të Miamit.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Revista | CLASS | MAGAZINE (@revistaclass_)