Deri në këtë moment, marrëdhënia midis influencuesve Giulia De Lellis dhe Chiara Ferragni kishte qenë e përzemërt, megjithëse pa shprehje të veçanta dashurie dhe admirimi. Por duket se ndodhi diçka që dëmtoi marrëdhëniet mes tyre, përfshirë edhe Fedez.

Le të nisim nga fillimi. Ish-konkurrentja e 'Uomini e Donne' ka ndarë në një story në Instagram një postim nga Selvaggia Lucarelli, ku gazetarja sulmonte "viktimizimin e të pasurve" të Chiara Ferragni dhe Fedez në episodin e fundit të serialit 'The Ferragnez' ( atë specialin e Sanremos). Komenti nga Giulia De Lellils: "Këtu qesha me zë të lartë, më fal". Postimi i saj, siç ndodh shpesh, u zhduk brenda pak minutash, por disa ndjekës arritën të siguronin 'screenshots' dhe shumë shpejt Chiara Ferragni e mësoi veprimin e saj.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Giulia De Lellis (@giuliadelellis103)

Çfarë ndodhi më pas? Fillimisht, Fedez nuk rezistoi dot dhe i pëlqeu një postim në Twitter ku ngacmonte Giulia De Lellis, duke iu referuar postimit të saj shumë të diskutuar të publikuar gjatë udhëtimit në Izrael me të dashurin e saj Carlo Beretta, kur çifti u takua me presidentin izraelit, në një situatë politike të tensionuar.

Më pas ishte radha e Chiara Ferragni-t për të shtuar 'like' në një postim në Twitter drejtuar komentit të Giulia-s ("Unë qesha me zë të lartë këtu, më fal"), ku ajo e përkufizoi atë si jo shumë mbështetës. Si përfundim, tre protagonistët e historisë, pra Giulia De Lellis, Ferragni dhe Fedez, kanë hequr njëri-tjetrin nga Instagram. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Chiara Ferragni ? (@chiaraferragni)