Ariana Grande bëri kërkesë për divorc nga bashkëshorti i saj, Dalton Gomez, të hënën pas vetëm dy vitesh martesë, mund ta konfirmojë .

Ylli i popit, i cili përfaqësohet nga avokatja e famshme Laura Wasser, përmendi "dallimet e papajtueshme" si arsyen e ndarjes, sipas TMZ.

Gomez thuhet se ka paraqitur kërkesën e tij të divorcit pothuajse njëkohësisht.

Data e ndarjes së tyre u rendit si 20 shkurt.Burime të afërta me situatën thonë se çifti i ndarë i ka zgjidhur gjërat përpara se të shkonte në gjykatë dhe se gjithçka ka qenë miqësore.

TMZ raportoi se Grande do t'i shkruajë Gomez një çek.

Lajmi për ndarjen e Grandes erdhi pasi ajo u pa pa unazën e martesës teksa ndiqte turneun e tenisit Wimbledon në Londër.

Dyshja – të cilët u lidhën për herë të parë në mënyrë romantike në fillim të vitit 2020 gjatë pandemisë – thuhet se goditën turbulencat në marrëdhëniet e tyre kur u hoqën kufizimet e COVID-19 dhe agjenti i pasurive të paluajtshme luksoze ishte “i befasuar” nga orari kërkues i Grande.

Burimet i thanë më parë TMZ se "ndryshimet" në stilin e jetës së çiftit çuan në ndarjen e tyre dhe gjërat u bënë edhe më të vështira kur Grande shkoi në Londër për të filmuar "Wicked".