Fillimi i sezonit të Peshores përkon gjithmonë me ekuinoksin e vjeshtës, dhe këtë vit, të dyja ndodhin më 23 shtator. Mendoni për këtë zhvendosje energjike kozmike si një kontroll vibe përpara se të hyjmë në sezonin e eklipsit dhe t'i themi lamtumirë verës. Ndërsa sezoni i Peshores përparon, Dielli perëndon më herët, duke rezultuar që mbulesa midis botës fizike dhe shpirtërore bëhet më e hollë.

Meqenëse Peshorja përfaqësohet nga peshorja e drejtësisë, sezoni i Peshores është një kohë për të festuar dhe nderuar harmoninë, paqen dhe partneritetin. Këshilla falas: Pavarësisht nga shenja juaj e horoskopit, përpiquni të qëndroni të qetë këtë sezon të Peshores. Sa herë që keni nevojë, bëni një hap larg dramës dhe relaksohuni.Mos harroni të jeni të butë dhe të sjellshëm me veten tuaj.

Lexoni horoskopin tuaj për sezonin e Peshores 2023:

Dashi

Marrëdhëniet kërkojnë punë për të ruajtur ose përmirësuar dinamikën. Dhe për ta bërë këtë, ju duhet të jeni në gjendje të diskutoni atë që keni në zemrën dhe mendjen tuaj. Hapuni për ndjenjat tuaja dhe lëreni partnerin tuaj të ndajë gjithashtu mendimet e tij. Dëgjojini ato dhe punoni së bashku për të gjetur një rrugë të mesme.

Demi

Ju keni dëshirën për të bërë edhe më shumë, por nuk ka orë të mjaftueshme në ditë për të përfunduar përpjekjet që po bëni tashmë. Në vend të kësaj, filloni t'i shtoni gjërat pak nga pak programit tuaj. Bëni hapa të vegjël drejt plotësimit të kalendarit tuaj dhe lini kohë për pushim.

Binjakët

Ju e ktheni atë që jepni. Aq më tepër arsyeja pse duhet t'i trajtoni të tjerët ashtu siç dëshironi të trajtoheni. Ndërsa sezoni i Peshores përparon, do të shihni se është e rëndësishme të gjesh kohë për t'u lidhur me të tjerët dhe për të qenë pjesë e një rrethi të vërtetë miqsh adhurues. Ju nuk keni kohë për falsifikimet.

Gaforrja

Ju jeni duke u fokusuar në rritjen e brendshme në muajin në vijim dhe nuk jeni të interesuar të diskutoni jetën tuaj me askënd, përveç miqve tuaj më të ngushtë. Jepini vetes shumë hapësirë për të kapërcyer dhe transformuar. Mos lejoni askënd të pengojë procesin tuaj evolucionar.

Luani

Ka situata nga e kaluara për të cilat nuk jeni krenar. Ndërsa ecni përpara, duhet gjithashtu të shikoni prapa dhe të përpiqeni të kuptoni se si mund të përmirësoni ato çështje në mënyrë që të mos keni nevojë të merreni me to në të tashmen. Mësoni nga përvojat tuaja.

Virgjëresha

Financat tuaja kanë qenë në fluks gjatë disa muajve të fundit. Tani ju keni mundësinë të ndihmoni rrjedhën tuaj të parave duke iu përmbajtur një buxheti. Të kurseni qindarkat tuaja për një ditë me shi është një mënyrë e shkëlqyer për të siguruar të ardhmen tuaj.

Peshorja

Po, është stina juaj e ditëlindjes, por mund të jetë e vështirë të përqendroheni në javët në vazhdim—pasiguritë tuaja po ju pushtojnë. Është thelbësore të sillni pozitivitet në jetën tuaj. Provoni të thoni pohime pozitive në baza ditore ndërsa lundroni nëpër këtë energji.

Akrepi

Nuk duhet ta fshehni personin që jeni në mënyrë që të adhuroheni. Të themi të vërtetën, ju jeni të mrekullueshëm ashtu siç jeni dhe nuk duhet të shmangeni të jeni vetvetja. Ju jeni një yll dhe askush nuk duhet t'ju bëjë të ndiheni ndryshe. Injoroni urrejtësit!

Shigjetari

Miqtë janë më të rëndësishëm se kurrë, dhe ju dëshironi të lidheni me ta në një mënyrë reale. Nuk keni më durim për biseda sipërfaqësore; në vend të kësaj, ju dëshironi të thelloheni dhe të afroheni. Të bësh këtë do të thotë që duhet të lini muret tuaja të rrëzohen dhe të jeni të hapur me ata që ju interesojnë.

Bricjapi

Karriera juaj po lulëzon dhe shumë mundësi po ju vijnë. Ju nuk duhet të jeni diplomatik në refuzimin e projekteve nëse ato nuk janë në përputhje me interesat dhe prioritetet tuaja. Bëhuni një shef dhe vendosni kufij dhe kufij me njerëz që nuk i kanë në zemër interesat tuaja.

Ujori

Ju po zgjeroni mendjen tuaj dhe po zgjeroni perspektivën tuaj në mënyrë që t'i kuptoni gjërat nga këndvështrime të ndryshme. Do të zbuloni se kjo mençuri e sapogjetur ju ndihmon të kuptoni situatat në një nivel më të thellë. Po e keni më të lehtë të arrini në fund të asaj që po zihet nën sipërfaqe.

Peshqit

Ndizni magjinë tuaj personale duke u mbështetur në fuqinë tuaj. Besoni intuitës suaj; është më e fortë se kurrë tani. Ju keni aftësinë për të parë si në dritë ashtu edhe në errësirë. Besoni në veten tuaj dhe gjithçka që bëni.