Ky ka qenë një vit i mrekullueshëm në kinema deri tani, dhe ne nuk jemi as në dhjetor.Këto janë 10 nga filmat më të mire për 2023.

1

'M3GAN'

Ky film fitoi një vend në listë në vitin 2022 kur kërcimi u bë viral, TBH. Fatmirësisht, filmi aktual rezultoi me bujë.

2

'The Drop'

Anna Konkle dhe Jermaine Fowler luajnë në këtë komedi gazmore si Lex dhe Mani, një çift që mendon të bëhet prindër kur Lex-i lëshon fëmijën e një shoku me pushime. Një spirale frike ekzistenciale pason shpejt.

3

'Women Talking'

Po, e përfshiva edhe këtë në një përmbledhje të filmave më të mirë të vitit 2022, sepse u shfaq premierë në vitin 2022. Por teknikisht doli në kinema në 2023, kështu që ka ende rëndësi! Ky film ndjek një grup grash që kanë vuajtur prej vitesh abuzim nga duart e burrave në komunitetin e tyre dhe duhet të vendosin nëse mund ta lënë atë pas.

4

 'Magic Mike's Last Dance'

Channing Tatum është kthyer, fëmijë! Dhe ai u bashkua me Salma Hayek Pinault për këtë hyrje të fundit në trilogjinë e filmit Magic Mike.

5

'Rye Lane'

Dy londinez të jugut takohen dhe lidhen për ndarjet e tyre të fundit, dhe ata kanë një ditë shumë argëtuese së bashku duke u përpjekur të kapërcejnë problemet e tyre.

6

'Somebody I Used to Know'

Ky film dëshmon gjithashtu se rom-com është kthyer, por në një farë mënyre shpërbërjeje. Alison Brie dhe Jay Ellis luajnë në këtë film vërtet të nënvlerësuar për një vajzë që kthehet në vendlindjen e saj në kohën e duhur për të kuptuar që ish-i i saj po martohet. Tingëllon Hallmark-y, por nuk është!

7

'Air'

 Bëhet fjalë për procesin e nënshkrimit të Michael Jordan me Nike, dhe krijimit të asaj që përfundimisht do të ishte Air Jordan. Është një film për kapitalizmin që është çuditërisht ngritës!

8

'You Hurt My Feelings'

Julia Louis-Dreyfus luan një shkrimtare që dëgjon bashkëshortin e saj (Tobias Menzies) të thotë se nuk i pëlqen libri i saj i fundit.

9

'Sanctuary'

Ky është një thumbues absolut. Margaret Qualley dhe Christopher Abbott luajnë një dominatrik dhe klientin e saj, dhe kur ai përpiqet t'i japë fund marrëdhënies së tyre të punës, ajo nuk e merr shumë mirë.

10

'The Little Mermaid'