Gala e Çmimeve të Modës CFDA 2023 u mbajt mbrëmjen e djeshme dhe emrat më të mëdhenj të industrisë u shfaqën në tapetin e saj të kuq.

Yje si Anne Hathaway, Gwyneth Paltrow, Kim Kardashian dhe Demi Moore u mblodhën në Muzeun e Historisë Natyrore në New York për të shënuar të ashtuquajturat "Oscars of Fashion".

E organizuar nga fituesja e Oscar-it Hathaway, festa vjetore e mbushur me yje nderoi talentet më të ndritura në industrinë amerikane të modës dhe shfaqi pamje mahnitëse nga elita e Hollywood.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Revista | CLASS | MAGAZINE (@revistaclass_)

Lista e fituesve

Stilistja e vitit për veshjet e femrave: Catherine Holstein për Khaite

Stilisti i vitit për veshjet e meshkujve: Willy Chavarria për Willy Chavarria

Çmimi i Ikonës së Modës 2023: Serena Williams

Stilistet më të mira të aksesorëve: Ashley dhe Mary-Kate Olsen për The Row

Madhësia ndërkombëtare: Jonathan Anderson për J.W. Anderson dhe Loewe

Çmimi i bordit të drejtuesve: Vera Wang

Stilistja e vitit: Rachel Scott për Diotima

Çmimi në nder të Geoffrey Beene: Maria Cornejo për Zero Maria Cornejo

Çmimi i Medias në nder të Eugenia Sheppard: Alina Cho

Çmimi në nder të Eleanor Lambert: Domenico De Sole

Çmimi i Inovacionit: Gwyneth Paltrow për Goop